ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεσηVerification

Μοιραστείτε | 

Απορίες σχετικά με το forum

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Le Poulet
Pleurotus sp.

Αριθμός μηνυμάτων : 160
Ημερομηνία εγγραφής : 06/03/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απορίες σχετικά με το forum   Κυρ Απρ 07 2013, 19:56

Οποιαδήποτε απορία σχετικά με τις λειτουργίες/δυνατότητες του forum.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pomodorio
Chloroflexus sp.

Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορίες σχετικά με το forum   Κυρ Απρ 14 2013, 21:52

Οκ επειδή μπερδεύτηκα και έφτιαξα νέο τόπικ που ήδη υπήρχε παρακαλώ διαγράψτε το τόπικ μου και παραθέτω αυτά που έγραψα εδω...

Μεγιά μας και καλορίζικο!

Απορία πρώτη:To παλιό φορουμ και όλα τα γραμμένα του τι έγιναν?Σβήστηκαν?Δεν θα τα βάλετε στο καινούριο ούτε σαν αρχείο?

Απορία δεύτερη:Παρατήρησα ότι στο ''Σπουδές'' δεν υπάρχουν τα θέματα εξετάσεων-στα περισσότερα μαθήματα-που υπήρχαν στο παλιό φόρουμ,καθώς και οι πολύ χρήσιμες συζητήσεις των φοιτητών σχετικά με το κάθε μάθημα.Αυτά θα προστεθούν στο νέο φόρουμ?
Jack
Gorilla gorilla

Αριθμός μηνυμάτων : 500
Ημερομηνία εγγραφής : 24/03/2013
Τόπος : ΣΘΕ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορίες σχετικά με το forum   Κυρ Απρ 14 2013, 22:47

Κατ'αρχάς καλώς σε βρήκαμε στο καινούργιο φόρουμ pomodorio cheers

Τα θέματα εξετάσεων έχουν μεταφερθεί σε όλα τα μαθήματα, δεν ξέρω γιατί δεν τα βλέπεις. (Σπουδές -> Έτος -> Μάθημα -> Θέματα μαθήματος). Οι συζητήσεις για τα θέματα δεν θα μεταφερθούν, ούτε οι συζητήσεις για τις επιλογές των μαθημάτων. Είναι καιρός να ανανεωθούν κάποια πράγματα, και με την συμμετοχή όλων, θα μείνουν τα νέα δεδομένα και για τους επόμενους απο εμάς. Ωστόσο τα θέματα του παλιού φόρουμ δεν σβήστηκαν, αλλά θα κλειδωθεί το παλιό φόρουμ στο κοντινό μέλλον, συνεπώς ό,τι θέλετε να διασώσετε, now's the time Smile .

Methanococcus sp.

Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ημερομηνία εγγραφής : 10/04/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορίες σχετικά με το forum   Δευ Απρ 15 2013, 16:45

Θα κλειδωθεί, εννούμε ότι απλά δεν θα μπορούμε να γράψουμε, αλλά μόνο να διαβάζουμε όσα υπάρχουν ήδη ή ότι θα κλείσει η ιστοσελίδα; Το λέω επειδή εκτός από τα παλιά θέματα εξετάσεων που μεταφέρθηκαν στο καινούργιο, στο παλιό υπήρχαν και άλλα topics όπως για τις διπλωματικές, την πρακτική, τα μαθήματα επιλογής και όσα είχαν γραφτεί μέχρι τώρα για το κάθε μάθημα, που δεν θα είναι πλέον διαθέσιμα σε περίπτωση που διαγραφεί η σελίδα.
Gisthul
Jakobid

Αριθμός μηνυμάτων : 46
Ημερομηνία εγγραφής : 05/04/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορίες σχετικά με το forum   Δευ Απρ 15 2013, 17:30

~Margy~ έγραψε:
Θα κλειδωθεί, εννούμε ότι απλά δεν θα μπορούμε να γράψουμε, αλλά μόνο να διαβάζουμε όσα υπάρχουν ήδη ή ότι θα κλείσει η ιστοσελίδα; Το λέω επειδή εκτός από τα παλιά θέματα εξετάσεων που μεταφέρθηκαν στο καινούργιο, στο παλιό υπήρχαν και άλλα topics όπως για τις διπλωματικές, την πρακτική, τα μαθήματα επιλογής και όσα είχαν γραφτεί μέχρι τώρα για το κάθε μάθημα, που δεν θα είναι πλέον διαθέσιμα σε περίπτωση που διαγραφεί η σελίδα.

Αυτό είναι σημαντικό για εσάς τους Admins στο να δείτε τι θα κάνετε, γιατί νομίζω οτι αν το παλιό φόρουμ κλειδωθεί και δεν χρησιμοποιείται (δηλ. δεν κάνει login κανείς), το site που κάνει το hosting θα το ρίξει και δεν θα έχουμε πια πρόσβαση σε αυτό.
Jack
Gorilla gorilla

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορίες σχετικά με το forum   Δευ Απρ 15 2013, 18:17

Καλά, ούτως ή άλλως δεν μπορούμε να γράψουμε στο παλιό, έχει παραδώσει ψυχή Smile
Είτε το κλειδώσουμε, είτε δεν το κλειδώσουμε, η σελίδα θα πέσει κάποια στιγμή (πέραν του ότι το forumup είναι έτσι και αλλιώς ασταθές).
Εγώ δεν θεωρώ ότι χρειάζονται όλες οι συζητήσεις, με τη λογική (όπως ξαναείπα) ότι καλό θα είναι να γίνουν νέες συζητήσεις, και όχι να κοιτάμε μόνο τις παλιές. Το forum αυτό είναι καινούργιο, και μόνο με τη συμμετοχή κάποιων θα διατηρηθεί (δεν σκοπεύω να το διατηρώ εγώ και οι υπόλοιποι μέχρι να πάρουμε σύνταξη). Επίσης είναι πολύ μπλέξιμο να καθόμαστε να διαχωρίζουμε την "σαβούρα" απο το τι μπορεί να είναι "χρήσιμο" και να μεταφέρουμε μόνο τα "χρήσιμα" Neutral

Μπορεί να μεταφέρω το "Επιλογές μαθημάτων", το οποίο είναι διαχρονικό, αλλά για actual συζητήσεις το θεωρώ τελείως ανούσιο

Υ.Γ. Η "μεταφορά" γίνεται με copy-paste, ένα-ένα post, in case you were wondering

Gorilla gorilla

ΔημοσίευσηΘέμα: Βαθμοί Μελών   Σαβ Απρ 20 2013, 16:40

Η βαθμολογία των μελών είναι παρόμοιας λογικής με αυτή που υπήρχε στο παλιό forum, δηλαδή χρησιμοποιήσαμε πάλι "εξελικτική" κλίμακα (what did you expect? Razz ). Ο βαθμός αλλάζει κάθε 15 posts και υπάρχουν διάφοροι χαρακτηριστικοί αντιπρόσωποι απο τη κάθε ταξινομική ομάδα που χρησιμοποιήσαμε (χαρακτηριστικοί είτε ως προς το μεταβολικό τους πρότυπο, είτε επειδή κάποιος μπορεί να τους έχει ακούσει, είτε επειδή έχουν κάποια ιδιαίτερη εξελικτική θέση).

Ενδεικτικά

0 - 15 posts----------> LUCA (Last Universal Common Ancestor)
15 - 60 posts--------> Αρχαία *
75 - 150 posts------> Βακτήρια*
195 - 210 posts----> Πρωτόζωα
210 - 255 posts----> Φύκη (μονοκύτταρα)
255 - 330 posts----> Μύκητες
330 - -------------> It's a secret Razz

O υψηλότερος βαθμός θα είναι το είδος μας (χωρίς ιδιαίτερους εξελικτικούς λόγους, απλά είμαστε υποκειμενικοί επειδή ανήκουμε και εμείς εκεί Rolling Eyes ) και θα βρίσκεται περίπου στα 1000+ posts. Ελπίζω να φτάσει κάποιος εκεί στο μακρινό μέλλον

-Administration team

*Τα Αρχαία δεν είναι πιο αρχέγονα απο τα Βακτήρια, τοποθετήθηκαν έτσι χάριν ευκολίας.

LUCA

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 12/05/2013
Τόπος : εδώ εκεί και παραπέρα!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορίες σχετικά με το forum   Κυρ Μαϊος 12 2013, 02:03

Καλησπέρα!
Καλώς σας βρήκα στο καινούριο forum!
Έχω μια απορία...γιατί δεν μπορώ να έχω το παλιό μου username? μου λέει ότι χρησιμοποιέιται ενώ δεν βρίσκω κάποιο μέλος στην αναζήτηση που να το χρησιμοποιει...Κάνω κάτι λάθος?
Le Poulet
Pleurotus sp.

Αριθμός μηνυμάτων : 160
Ημερομηνία εγγραφής : 06/03/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορίες σχετικά με το forum   Κυρ Μαϊος 12 2013, 02:32

Είχανε και άλλα άτομα αυτό το πρόβλημα, παρ όλο που ήταν από τους πρώτους που κάνανε εγγραφή στο φόρουμ τους έλεγε ότι το όνομα χρησιμοποιείται...μυστήριο
Gerry
LUCA

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 12/05/2013
Τόπος : εδώ εκεί και παραπέρα!

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορίες σχετικά με το forum   Κυρ Μαϊος 12 2013, 03:44

άρα παραμένω απλά με το νέο μου username...I guess... :/

Απορίες σχετικά με το forum
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Επίδαυρος - Πόρος, 17.01.2009
» ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΡΕΟΣ ΑΠ ΤΗΝ ΧΟΥΝΤΑ ΩΣ ΣΗΜΕΡΑ
» Η δικη μου ταπεινη ιστορια
» Προσοχή στους πορτοφολάδες...
» Ευτυχώς που δέν ήταν δραπανοκατσάβιδο...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Εξώ- σχολικά :: Σχετικά με το φόρουμ-
Μετάβαση σε: